Caller-ID Cihazı

Caller-ID Cihazı

Caller-ID Cihazı

Caller ID Cihazı genel olarak analog (PSTN) telefon hatlarında kullanılmak üzere tasarlanmış, bilgisayarın usb soketine takılan, sabit telefon hatları için hat giriş ve çıkışları olan, yazılım desteğiyle birlikte arayan numaraları bilgisayara ileten bir cihazdır. Kısaca arayan kişinin numarasını yazılıma aktaran cihazdır.

Telefon numarası, aslında arayan kişinin kim olduğu gösteren benzersiz bir anahtardır. Bu özellik sayesinde Caller Id cihazı ihtiyaca yönelik uygun bir yazılımla beraber kullanıldığında çağrı merkezi, taksi durakları, eğitim kurumları, abone ve sipariş takibi yapan tüp su bayileri, restoran, cafe ve lokantalarda paket servis gibi alanlarda “Müşteri Tanıma Sistemi” olarak fayda sağlamaktadır. Zaten tek başına cihaz hiçbir işe yaramaz. Uygun bir yazılımla kullanılmalıdır.

Cihazdan alınan Caller id yani arayan kimliği bilgisi, daha görüşmeye başlamadan uygulama programlarına otomatikman aktarılır. Alınan bu bilgiden çağrı detaylarının saklanması, müşteri kayıtlarıyla eşleştirmesi ile gerçekte arayan müşterinin kim olduğunun bulunması, kayıtlı bilgilerinin ekrana getirilmesi ve yeni kayıtların alınması gibi tüm işlemler uygulama programı aracılığı ile yürütülür. Bu sayede müşterilerinizi uygulamayı kullanarak kayıt yaptığınızda daha sonra size sipariş vermek için aradıklarında müşterinize her defasında isim ve adres sormanıza gerek kalmaz. Satışını yaptığımız Caller ID cihazları tüm yazılımlarımız ile entegre olarak çalışmaktadır. Cihazı tek olarak satmıyoruz. Mutlaka yazılımla birlikte almalısınız.

Bilgisayara bağlanan Caller id cihazının bir diğer avantajı da çok portlu olması yani birden fazla telefon hattında kullanılabilmesidir. Şu anda 2 ve 4 hatlı modeller mevcuttur. Ancak birden fazla cihaz, aynı bilgisayara bağlanabilir. Örneğin 4 adet 4 hatlı cihaz bağlanarak 16 hat kapasitesi elde edilebilir. Aynı bilgisayara 4 veya 2 hatlı ve tek hatlı cihazlar birlikte bağlanabilir.

YAZILIMIYLA BİRLİKTE VERİYORUZ…

Cihazı, özel olarak geliştirdiğimiz Müşteri Rehber Yazılımıyla birlikte aldığınızda gelen çağrının numarasını tespit ederek bilgisayara aktarır ve bu sayede müşterilerinize ait Telefon Numaraları, Adı ve Soyadı, Firma Ünvan, Açık Adres, E-Posta gibi detaylı iletişim bilgilerini kolayca kayıt edebilirsiniz. Müşterinizle ilgili varsa özel bir açıklama veya not da alabilirsiniz. Daha sonraki aramalarda ise önceden kayıtlı olan müşteriye ait tüm bilgiler ekrana otomatikman getirilir. Ayrıca mevcut telefon rehberinizdeki tüm numaraları da manuel olarak programa kayıt edebilirsiniz. Yazılım arka planda çalıştığından bilgisayar ekranınızı sürekli meşgul etmez. Çağrı geldiğinde otomatikman pencere açılacak ve sizi uyaracaktır. Kullanımı son derece kolaydır.

CALLER ID CİHAZI TELEFON BAĞLANTISI

SİPARİŞ TAKİBİ DE YAPACAK MISINIZ ?

Sizin için sadece arayan kişinin iletişim bilgilerini kaydetmek yeterli ise yukarıdaki sistem yeterlidir. Ancak satışını yaptığınız ürünleri de menü şeklinde tanımlayıp müşteri siparişlerini kaydetmek isterseniz sipariş takip programı almanız gerekmektedir. Paket Servis Programı ve genel olarak sipariş sistemiyle ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız…

Cihaz ve Yazılımlar Windows İşletim Sistemi olan her bilgisayarda çalışır.

Caller ID Cihazı Teknik Özellikleri :

Ürün Modeli: CID602 (Yeni model V6 ) Ürün Tanımı: Caller id sistemi Bağlantı Şekli: Telefon ve USB kablo USB desteği: USB 1.1 ve USB2.0 Güç: USB yuvasından sağlanır. Akım sarfiyatı: En fazla 100mA Çalışma Şartları: Sıcaklık: 0°C..50°C İşletim sistemi: Windows XP, Vista,Win7,Win8,Win10 (Windows 32 bit ve 64 bir sürümlerinde çalışır) Birden fazla cihaz, aynı bilgisayara bağlanabilir. Örneğin 4 adet 4 hatlı cihaz bağlanarak 16 hat kapasitesi elde edilebilir. Aynı bilgisayara 4 veya 2 hatlı ve tek hatlı cihazlar birlikte bağlanabilir.