MeliPOS

POS kelimesi, “Point Of Sale” yani satış noktası anlamına gelir. Genelde Restaurant, Cafe, Bar, Fastfood gibi işletmelerde kullanılır. POS Sistemleri ve özel yazılımı sayesinde işletmenizin tüm kontrolünü kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

MeliPOS Adisyon Programı ile adisyon siparişleri daha hızlı, doğru ve eksiksiz alınıp gönderildiği gibi bilinçli veya bilinçsiz olarak yapılan tüm kaçaklarında önüne geçilmektedir. MeliPOS kullanım kolaylığı ve sahip olduğu özelliklerin yanında sorunsuz çalışan bir yazılım olması ve satış sonrası desteğe verilen önem neticesinde kısa zamanda birçok işletmenin beğenisi kazanarak seçkin referanslar edinmiş bir restoran otomasyon programıdır.

melipos ekran1

MeliPOS Adisyon Yazılımı sayesinde işletmenizde bilinçli ya da bilinçsiz yapılan hataları önlemekle kalmayıp, adisyon siparişlerinin doğru ve hızlı biçimde hazırlanarak sunulması neticesinde müşterilerinizin işletmenizdeki hizmet ve fiyat standardınıza olan güveninin artmasını sağlamış olacağınızdan hem kazancınız artacak hem de restoran otomasyon sistemine ödediğiniz bedeli kısa sürede amorti edeceksiniz.

Müşteriden siparişin alınması, üretilmesi, servis edilmesi ve ödemenin alınması belli bir düzen içinde ve en hızlı şekilde gerçekleşir. Bu sayede; Daha çok müşteriye sadece gerekli sayıda eleman ile en kaliteli ve en hızlı hizmeti sunmanızı sağlar. Bu da hizmet kalitesini artırır. MeliPOS Restaurant adisyon takibi, sipariş takibi, stok takibi, garson takibi, paketçi takibi, mutfak takibi, self yani hızlı satış, maliyetler, stok reçeteleri hazırlama, kar-zarar analizleri gibi işletmeniz için gerekli tüm modülleri içeren bir restoran otomasyon yazılımıdır.

Müşteriye sunulan ancak belli ya da belirsiz sebeplerle ücreti alınmayan ürünler kaçak ürünlerdir. Bu tür kaçakların artması kazancı düşürür. MeliPOS kullanarak tüm satılan ürünleri sisteme girer ve sipariş noktalarından çıkmasını sağlarsınız. Böylece kaydolan her ürün belli bir ödeme ile kapatılmak zorunda olduğundan kasıtlı ya da istemeden oluşan kaçakları önlemiş olursunuz. Bu da kazancınızı olumlu etkiler.

Belli bir düzen ve hızda çalışan işletmenizde müşterilerinizin istediği hesap, adisyon ve ödeme belgeleri elektronik ortamda basıldığından müşterilerinize en hızlı ve en doğru şekilde ulaşır. Bu belgeler sayesinde müşterinizin işletmeye ve fiyat standardına olan güvenilirliği artar. Satışlardan oluşan verileriniz ile elde ettiğiniz raporlar işletmenizin geleceği için öngörü yapabilmenizi sağlar. Satılan ya da satılmayan, karlı ya da az karlı ürünleri belirleyebilmenizi, az ya da çok satış yapan personelinizi tespit edebilmenizi ve bunun gibi ihtiyacınız olan birçok veriyi göz önüne çıkarmanızı sağlar. Bu da işletmenizle ilgili kararlar almanızı ve verimliliği artırmanızı sağlar.

Tüm Satış Raporları Telefonunuzda !

web rapor

MeliPOS Restoran Yazılımı Kullanıcıları, işletmeyle ilgili gerekli tüm raporları cep telefonundan, tabletinden ve bilgisayarından istediği zaman görebilmektedir. Sistem otomatikman tüm satışları, adisyonları, siparişleri, iptalleri, nakit, kredi ve yemek kupon tahsilatlarını, veresiyeleri, ödenmezleri ve kasa durumunu anlık olarak güncellemekte ve rapor ederek kullanıcının web üzerinde bilgilerinin kayıtlı olduğu üyelik hesabına göndermektedir. Bu bilgiler aynı zamanda gün sonu raporu alındığında da yine otomatikman gönderilmektedir. Her yetkili, internet erişimi olan cihazından kendisine tanımlanan kullanıcı adı ve parolasıyla giriş yaparak son durum raporunu inceleyebilir. Ayrıca gün sonu raporları yönetici e-posta adresine de gönderilir.

MeliPOS Adisyon Yazılımı’nı emsallerinden ayıran en büyük özelliği itinayla hazırlanmış ve kullanımı son derece kolay olan kullanıcı arayüzüdür. Bu arayüz, her eğitim seviyesindeki kullanıcıya göre tasarlanmıştır. Bu sayede personeliniz bu yazılımı kullanırken hiçbir zorlukla karşılaşmayacak ve personelden kaynaklanan sorunlar yaşanmayacaktır.

SİPARİŞLERİ SEÇENEKLERİYLE KOLAYCA GİREBİLİRSİNİZ

MeliPOS Restoran Otomasyon Yazılımı sayesinde Sipariş ve Adisyon sisteminin hızlandırılması, garsonların daha verimli çalışmasını, müşterilere daha hızlı hizmet verilebilmesini sağlamaktadır. Sistemde, müşteri siparişleri merkezi bir bilgisayar, dokunmatik ekranlı bilgisayar, avuç içi el terminali, cep telefonu  veya tablet PC kullanılarak toplanır. Alınan siparişler kablolu veya Kablosuz (WIFI) ağ üzerinden ana bilgisayara aktarılır. Ana bilgisayar sisteminde yiyecek, içecek veya tanımlanmış departmanlar olarak ayrılan siparişler mutfak, bar, barista gibi ilgili birimlerde bulunan yazıcılara otomatikman gönderilir.

Yemeksepeti.com Sipariş Entegrasyonu

MeliPOS Restoran Yazılımı kullanıcıları, yemeksepeti.com üzerinden gelen siparişleri anında görebilmekte, siparişi fiş olarak yazdırabilmektedirler. Ayrıca gelen siparişler otomatikman MeliPOS’a müşteri siparişi olarak kayıt edilmektedir. Sipariş geldiğinde ekrana tüm bilgiler getirilmekte ve onayınız doğrultusunda yazılıma aktarılmaktadır. Siparişin durumunu da kolayca değiştirebilirsiniz. (Kabul-Red-İade-Yolda-Teslim gibi…) Yemeksepeti entegrasyon modülü sadece MeliPOS v6.0 ve üzeri sürümlerinde opsiyonel olarak bulunmaktadır.

Verileriniz Hep Güvende

Cloud yani buluta yedekleme sistemi sayesinde siz çalışırken arka planda tüm veri tabanını (müşteri kayıtlarınızı, sipariş kayıtlarınızı) ve program verilerinizi otomatikman sunucumuzda yedekliyoruz. Herhangi bir durumda yedekleme yazılımını kullanarak tüm verilerinizi geri yükleyebilirsiniz.

DETAYLI TÜM ÖZELLİKLER İÇİN TIKLAYIN…