Sipariş Sistemi

Sipariş Sistemi Müşterilerden telefonla sipariş alarak paket servis hizmeti veren restoranlar için gerekli bir sistemdir. Sipariş Sistemi Caller-ID Cihazı, Fiş Yazıcı ve bilgisayarınıza kurulan bir yazılımdan ibarettir. Kurulumu ve kullanımı kolaydır.

Caller ID Cihazı

Arayanı numarasından tanıyor!

Sipariş Sisteminde bulunan Caller ID cihazı sayesinde müşterileriniz sizi aradıklarında Paket Servis Programı ekranında telefon numarası görünmektedir. Arayan kişinin adını ve adresini bir defa kayıt ederseniz, sipariş vermek için sonraki aramalarında kişinin tüm bilgileri otomatikman ekranagelir. Her bir müşteri için 3 farklı telefon ve adres kayıt edebilirsiniz. (Cep, Ev, İş) Kayıt sınırı yoktur. Müşterinin adresine ait konum bilgisini de ekranda görebilirsiniz.

En kullanışlı yazılım…

Restoran menü yani satışı yapılan ürünler fiyatlarıyla birlikte yazılıma girilmektedir. Böylece sipariş veren müşterinin istediği ürünleri adetleriyle birlikte ekrandan seçerek kolayca kayıt yapabilirsiniz. Müşterinizin varsa siparişiyle ilgili özel notunu ve ödemeyi nasıl yapacağını da girebilirsiniz. Ekranda müşterinin varsa önceden vermiş olduğu siparişleri de sırasıyla görebilir, hesabı olanların borç bakiyelerini takip edebilirsiniz.

Kolay Sipariş takibi…

Paket Servis Programı her sipariş için 1 den başlayarak otomatikman bir sipariş numarası (Order Id) verir. Gönderim aşamasındaki, kuryedeki veya teslim edilen tüm siparişleri detaylarıyla görebilirsiniz. Siparişin alındığı andan itibaren hazırlanıp paketçiye verildiği ve teslimata kadar tüm akışı takip edebilirsiniz. Alınan her siparişe kurye atayabilirsiniz ve  gün içinde veya sonunda hesap alabilirsiniz. Siparişleri sınırsız tahsilat tipleriyle kapatabilirsiniz.

Siparişleri yazdırmak için yemeksepetiyle de uyumlu olan 80mm eninde kağıt kullanan termal yazıcı tavsiye ederiz. Sipariş bilgi fişinde müşteri adres bilgileri de yazılı olduğundan teslimat hatasız yapılmaktadır.  Ayrıca mutfak, fırın gibi ürün hazırlık noktaları için de kullanabilirsiniz. Programda her ürün gurubu için bir yazıcı tanımlayabilirsiniz.

Sipariş Fiş Yazıcı

Geniş raporlama seçenekleri sayesinde gün sonunda hangi ürünlerden ne kadar satış yapıldığını, ödemesi alınan veya veresiye müşteri siparişlerini, nakit-kredi-yemek fişi şeklinde ayrıntılı ciro raporunuzu, kurye hesaplarını ve nakit kasa akışınızı detaylarıyla görebilirsiniz.

Yemeksepeti Entegrasyonu

MeliPOS Restoran Yazılımı kullanan ve aynı zamanda Yemeksepeti.com üyeliği olan iş yerleri için geliştirdiğimiz sipariş entegrasyonudur.

Uygulama sayesinde Yemeksepeti web arayüzünde yapmış olduğunuz tüm işlemleri program üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Entegrasyonla ilgili Yemek Sepetinden alınan kullanıcı bilgilerini girdikten sonra mevcut programdaki menü ile Yemeksepeti’ndeki menünün eşleştirilmesi ve gerekli ayarları yapılmaktadır.

Site üzerinden sipariş geldiğinde gelen sipariş müşteri bilgileriyle beraber anında programa aktarılır ve varsa önceden tanımlanan sipariş yazıcılarına otomatikman gönderilir. Siparişin otomatik veya manuel kabul edilmesi yani onaylanması opsiyoneldir.

Sipariş hazırlandıktan sonra ekrandan kurye seçimi yapabilirsiniz. Ödeme tipine göre siparişi kapatabilirsiniz veya kurye hesabına atabilirsiniz. Paket servis raporunda hem telefonla alınan siparişleri hem de Yemeksepetinden gelen siparişleri ayrı ayrı raporlayabilirsiniz.

Uygulamada ayrıca Restoranı açma-kapatma, Menü kontrolü, Siparişi kabul veya red gibi fonksiyonları da kullanabilirsiniz.

MeliPOS-Yemeksepeti Entegrasyonu sayesinde tek uygulama üzerinden tüm paket siparişlerinizi kontrol edebilirsiniz.

Siparişleri Whatsapp’a Gönderin!

Yazıcı ve kağıt masrafına son! Türkiye’de ilk defa firmamız tarafından paket servis yazılımımız için geliştirdiğimiz özellik ile siparişe ait tüm bilgiler adres, konum ve yol tarifiyle birlikte seçilen kuryenin Whatsapp numarasına gönderilebilmektedir.

Sipariş ekranında müşterinin istediği ürünler seçildikten sonra kurye ataması yapıldığı anda müşteri adres, telefon ve siparişe ait bilgiler kuryenin cep telefonundaki Whatsapp numarasına gönderilmektedir. Aynı zamanda karışık adreslere ulaşım konusunda kuryeye yardımcı olmak üzere ilgili adrese ait konum bilgisi linki de (Yol tarifi) yine telefonuna gönderilmektedir.

MeliPOS Android Caller Id

Sipariş Sistemi dahilinde Android telefonlar için geliştirdiğimiz ve paket servis yazılımıyla entegre çalışabilen özel uygulama ile cep hattınızdan arayan müşterilerinizi de kayıt edebilirsiniz. Cep telefonunuzu arayan numara eş zamanlı olarak sipariş ekranında görünmektedir.

Mobil Hattan Sipariş

Sabit hat dışında sipariş almak için cep telefonunuzu da kullanıyorsanız satın alacağınız bir FCT Cihazını şemadaki gibi bir bağlantı yaparak mobil hattınıza gelen aramaları da bilgisayara aktarabilirsiniz.

CALLER ID VE FCT CİHAZI BAĞLANTISI

Toplu SMS Özelliği

Toplu sms firmalarıyla yaptığımız entegrasyon sayesinde sipariş yazılımında kayıtlı olan müşterilerinize sms gönderebilirsiniz. Kayıtlı müşteri sayınıza göre ortalama 1.000 – 11.000 arası uygun sms paketlerinden alarak kampanyalarınız veya özel günlerde müşterilerinize etkili tanıtımlar yapabilirsiniz.

Zaman kaybetmeyin…

Hemen bir sipariş sistemi alarak müşterilerinize prestijli, hızlı ve kaliteli hizmet sunmaya başlayabilirsiniz. Caller ID cihazıyla birlikte verdiğimiz yazılımın kurulum ve eğitimi ücretsizdir. Dokunmatik ekranlı bilgisayar ve yazıcı da satın almak isterseniz fiyat teklifi isteyiniz. Bizimle hemen iletişime geçerek uygun fiyat ve ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz…