MELİPOS MOBİLE

Windows, Android ve IOS tabanlı akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazları kullanarak masa adisyon siparişlerini uygulamadaki menüden kolayca seçerek girebilir; ürün ekleme, değiştirme, iptal ve hesap yazdırma gibi işlemleri yapabilirsiniz. Uygulamaya her kullanıcı kendi şifresiyle giriş yaptıktan sonra bölüm ve masa seçimi yapabilmektedir.

Tüm süreci ana bilgisayardan kontrol edebilir, adisyonlara bakabilir ve hesapları kapatabilirsiniz. Sipariş girildiği anda sistemde önceden tanımlanmış olan mutfak sipariş yazıcılarına da otomatikman gönderilir.  Hangi adisyonu hangi personelin açtığını, iptalleri ve tüm siparişlerini merkez bilgisayardan kontrol edebilirsiniz. Sabit terminal ile yapılabilen her işlemi tablet, telefon veya el terminali ile de yapabilirsiniz.

Access Point ile kesintisiz iletişim

Kablosuz ağ (Wi-Fi) alt yapınız sağlıklı olduğu sürece hiçbir şekilde kopma, donma, kilitlenme gibi sorunlar yaşamazsınız. Uygulamada kullanılan cihazlara göre açık alanda 250 mt kapalı alanda ise 50-60 metre kapsama alanı içinde çok hızlı işlem yapabilirsiniz. Çok katlı ve/veya bahçeli olan işletmelerde ise gerektiğinde birden fazla kablosuz erişim cihazı (Access Point) veya anten kullanarak erişim mesafelerini artırabilirsiniz. Kapsama alanı içinde olduktan sonra hiçbir şekilde bağlantı problemi yaşamazsınız. Kablosuz ağ kurulumu ile ilgili firmamızdan detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

Tablet Bilgisayar kullanın

Avuç içi klasik el terminali kullanmak yerine akıllı telefon veya tablet bilgisayar da kullanabilirsiniz. Avuç içi el terminallerinin fiyatları ortalama 350-500$ iken tabletlerin fiyatları 50-150$ civarındadır. Üstelik kullanım olarak hiçbir eksi yönü de yoktur.

Avantajları; Android tabletlerin fiyat açısından çok daha ekonomik olması, kullanım kolaylığı, performansı, hızlı çalışması, yüksek ekran çözünürlüğü, sürekli güncel yazılım, bekleme sürelerinin çok daha uzun olması, uzun pil ömrü, bol aksesuar ve yedek parça gibi pekçok avantajı olduğundan tercih edilmektedir. MeliPOS Adisyon yazılımı, Android tabletlerde kullanıma uygundur. İstediğiniz kadar cihaz kullanabilir, terminal sayısını ihtiyaca göre sonradan da artırabilirsiniz.

Neler Gerekli ? MS Windows tabanlı Ana Bilgisayar (Server), MeliPOS Restoran Otomasyon Yazılımı’nın çok kullanıcılı network sürümlerinden biri olan Ultimate Yazılım Lisansı, Tablet PC’lerin her biri için de MeliPOS Android Sipariş Uygulama Yazılım Lisansı, Kablosuz Network (Wifi) ağı ve yine bu ağ üzerinde çalışacak web tabanlı mysql-server kurulmaktadır. Ana bilgisayar işletim sistemi en az MS Windows 7 Pro veya Ultimate olmalıdır.

Tablet PC olarak özellikle tavsiye ettiğimiz bir marka olmamakla birlikte; 1.3 Ghz Quad Core yani 4 çekirdekli işlemciye sahip, 1024*600 çözünürlükte ve en az 7 inç ekran boyutu olan, 802.11 Wifi özelliği ve  8-16 GB herhangi bir model olabilmektedir. (Samsung Galaxy Tab 3 gibi bir model olabilir)

teklif-iste