Mobil Adisyon

Restoran POS Sisteminde garsonlar sabit dokunmatik bilgisayarlar haricinde tercihe göre kablosuz cihazları da kullanarak masa yanından sipariş alabilirler.

Bunun için sisteme entegre edilecek uygun mobil cihazlar (Android/Windows) veya avuç içi el terminali kullanılabilir. Böylece garsonlar müşteri siparişlerini uygulamadaki menüden girebilir; Ürün ekleme, düzeltme ve hesap yazdırma gibi işlemleri kolayca yapabilirler.

Uygulamaya her kullanıcı kendi şifresiyle giriş yaptıktan sonra bölüm ve masa seçimi yapabilmektedir. Tüm masa hesaplarını ana bilgisayardan kontrol edebilir, detaylarına bakabilir ve hesapları kapatabilirsiniz. Garsonların terminallerden girdiği sipariş hem ana bilgisayara hem de mutfaktaki yazıcılara anında gider. Hangi adisyonu hangi personelin açtığını, iptalleri ve tüm siparişlerini kasadaki bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz.

RESTORAN OTOMASYON SİSTEMİ

Access Point ile kesintisiz iletişim

Kablolu veya kablosuz ağ yapınız sağlıklı olduğu sürece terminallerde hiçbir şekilde kopma, donma, kilitlenme gibi sorunlar yaşamazsınız. Uygulamada kullanılan kablosuz cihazlara göre açık alanda 250 mt kapalı alanda ise 50-60 metre kapsama alanı içinde çok hızlı işlem yapabilirsiniz. Çok katlı ve/veya bahçeli olan işletmelerde ise gerektiğinde birden fazla kablosuz erişim cihazı (Access Point) veya anten kullanarak erişim mesafelerini artırabilirsiniz. Kapsama alanı içinde olduktan sonra hiçbir şekilde bağlantı problemi yaşamazsınız. Kablosuz ağ kurulumu ile ilgili firmamızdan detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

MeliPOS Android

Avuç içi klasik el terminali yerine çok daha ekonomik olan tablet bilgisayar veya akıllı telefon kullanabilirsiniz.

Üstelik kullanım olarak hiçbir eksi yönü de yoktur. Remote Desktop (RDP) kullanılarak tüm mobil cihazlardan ana bilgisayardaki uygulamaya erişim sağlanabileceği gibi, Android cihazlar için özel olarak geliştirdiğimiz adisyon yazılımı ile de masalardan kolayca sipariş alınabilir.

Kullanım Avantajları

Android tabletlerin fiyat açısından çok daha ekonomik olması, kullanım kolaylığı, performansı, hızlı çalışması, yüksek ekran çözünürlüğü, sürekli güncel yazılım, bekleme sürelerinin çok daha uzun olması, uzun pil ömrü, bol aksesuar ve yedek parça gibi pekçok avantajı olduğundan tercih edilmektedir. MeliPOS Adisyon yazılımı, Android tabletlerde kullanıma uygundur. İstediğiniz kadar cihaz kullanabilir, terminal sayısını ihtiyaca göre sonradan da artırabilirsiniz.

Gerekli Donanımlar

Windows tabanlı Ana Bilgisayar (Server İşletim Sistemli), en az celeron işlemcili bilgisayar veya dokunmatik ekranlı pos bilgisayar, MeliPOS Restoran Otomasyon Yazılımı’nın çok kullanıcılı network sürümü olan Ultimate Yazılım Lisansı, Tablet PC’lerin her biri için de MeliPOS Android Sipariş Uygulama Yazılım Lisansı veya RDP kurulumu, Kablosuz Network (Wifi) ağı ve yine bu ağ üzerinde çalışacak web tabanlı mysql-server kurulmaktadır.

Tablet Seçimi

Özellikle tavsiye ettiğimiz bir marka olmamakla birlikte; 1.3 Ghz Quad Core yani 4 çekirdekli işlemciye sahip, 1024*600 çözünürlükte ve en az 7 inç ekran boyutu olan, 802.11 Wifi özelliği ve  8-16 GB herhangi bir model olabilmektedir. (Samsung Galaxy Tab 3 gibi bir model olabilir)

Modüler Yazılım

Yazılımlarımız modüler yapıdadır. Yani sadece ihtiyacınıza yönelik özellikleri içeren ekonomik bir yazılım almış olursunuz.

MeliPOS Ana Lisans (Back Office STD) Temel fonksiyonları içeren ana kullanıcı lisansıdır. Sınırsız ürün-menü oluşturma, basit stok, Masa/Bölüm/Kat tanımlama, yönetici paneli, ayarlar, personel, kasa, gün sonu ve raporlama gibi temel modülleri içerir.

Ana lisansa ek olarak ihtiyacınız doğrultusunda Paket Servis, Masa Adisyon, Self Servis / Hızlı Satış gibi modülleri edinebilirsiniz. Ayrıca Stok, Üretim-Reçete, Yemeksepeti entegrasyonu, Yazarkasa-POS, Terazi bağlantısı, toplu sms, mutfak takip gibi ekstra modülleri de alabilirsiniz.