Yeni Nesil Ö.K.C. Aldınız Mı ?

Çözüm ortaklarımızın katkılarıyla Ingenico, Pidion ve Beko gibi dünya markası Yazarkasa POS cihazlarının satış, kurulum ve servis entegrasyon desteğini vermekteyiz.

Cihazların 15 yıl kapasiteli mali hafızası, dokunmatik renkli ekranı 3 milyon satır EKU ömrü, 8 adet programlanabilir departman, uzun pil performansı ve çift sim kartı ile kullanabilme özellikleriyle hem sabit hem de seyyar (mobil) modelleri bulunmaktadır. Ayrıca Dockstation ve Pinpad aksesuarları ile LAN (İnternet) ve Otomatik çekmece bağlantısı için kullanılabilir. Tüm ödeme türlerini destekler. 1.2 metreden düşme direnci ile sağlamlığı tartışılmaz. GMP3 (Sabit Cihaz) ve TSM (Mobil Cihaz) Entegrasyon opsiyonları sayesinde piyasadaki birçok yazılımla uyumludur.

Yasal Zorunluluk

Bilindiği üzere; 30.09.2017 tarih ve 30196 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 483 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin “Harici donanım ve yazılımların ÖKC’lerle bağlantılı çalışma esasları” başlıklı 8 inci maddesine göre;

Perakende mal ve hizmet satışlarının gerçekleştirilmesinde yararlanılan satış uygulama yazılımları ile bunların üzerinde çalıştığı bilgisayar vb. donanımların (sipariş alma işlemlerinde kullanılan mobil el terminalleri ile sipariş bilgilerini gösteren ve mali geçerliği olmayan fiş veya belgeler üreten cihazlar dahil) eski nesil ve yeni nesil ÖKC’lerle 1/4/2018 tarihinden itibaren bağlantılı şekilde ( satış uygulama yazılımları veya harici donanımlar kullanılarak gerçekleştirilen her bir satış veya sipariş işleminin ÖKC’de mali değeri olan fişe dönüşmesini temin edecek şekilde) kullanılması zorunluluğu bulunmaktadır.

Piyasada en çok kullanılan yeni nesil ödeme kaydedici POS cihazlarıyla yapılan entegrasyonlar sayesinde mali yükümlülüklerinizi eksiksiz yerine getirebilir, tüm satış ve tahsilat raporlarınızı tek noktadan alabilirsiniz. Adisyon yazılımı ile yapılan tüm satışlara mali belge düzenleyebilir, fiş kesebilir, ticket veya fatura bilgi fişi gibi mali olmayan belgeleri de düzenleyebilirsiniz. Gün sonunda gerekli tüm raporları bilgisayar üzerinden de alabilirsiniz.

Comments are closed