MeliPOS Restoran Yazılımının standart özellikleri dışında işletmenizdeki iş süreçlerini kolaylaştıran bazı ekstra özellikler ve ek modüller bulunmaktadır…

MeliPOS Sıramatik

MELİPOS SIRAMATİK

MeliPOS Sıramatik özelliği sayesinde özellikle self servis çalışan restoranlarda hazır olan siparişlerin müşterilere ekran üzerinden bildirilmesi sağlanır.

Müşteriden sipariş alındığında yazıcıdan çıkan fiş üzerinde sipariş numarası da bulunur. Hazır olan siparişler uygulama üzerinden onaylandığı anda sisteme bağlı olan ekstra monitör veya TV ekranında hazır olan siparişin numarası görüntülenir. Aynı zamanda sesli uyarı da yapar. Bu sayede müşteri sipariş teslimat noktasından hazır olan siparişini teslim alabilir.

MeliPOS Sıramatik özelliği kasada uzun kuyruklar oluşmasını engeller. Siparişlerin daha hızlı ve doğru biçimde müşterilere teslim edilmesini sağlar.

MeliPOS Müşteri Ekranı

MeliPOS Müşteri ekranı ile sırada sipariş vermek veya ödeme yapmak için kasa önünde bekleyen müşterilere firmanıza özel sunumlar veya ürün-menü tanıtımları yapabilirsiniz. Şayet arkasında 2. müşteri ekranı olan POS Bilgisayarınız varsa sipariş aşamasında müşteriye dönük olan bu ekrandan otomatik bildirimler yapılabilir.

Kasada siparişi veren ve ödeme yapacak müşteriye siparişin detaylarıyla birlikte toplam tutar da gösterilir. Bu amaçla mevcut bilgisayarınıza ilave bir ekran da bağlayabilirsiniz. Böylece müşteriniz vermiş olduğu siparişin detaylarını da görebilir.

Kurye Modülü

Kurye Yazılımı

MeliPOS Kurye Uygulaması, MeliPOS Restoran Yazılımıyla entegre olarak kurye yani paketçilerin sipariş fişi üzerindeki barkodu okuyucuya okutarak otomatikman teslim almalarını sağlar. SMS entegrasyonu yapıldığı takdirde müşteriye siparişin yola çıktığına dair mesaj gönderir.

MeliPOS Kurye Yazılımı için sisteme ayrı bir bilgisayar eklenerek kullanılabilir. Bu sayede müşteriden siparişi alan kasiyerin kurye seçmesine gerek kalmayacağı için kasadaki yoğunlukta hem ekstra işlem yapmamış olur hem de kuryelerden gün sonunda kolayca toplu tahsilat yapabilir. Manuel olarak ekrandan kurye seçmek ve kurye değiştirmek gibi işlemlerle olası hataların da önüne geçilmiş olur. Yazılımda ekrandan sadece adını seçen kurye, gün içinde kendine ait tüm siparişleri görebilir, kontrol edebilir. Gün sonunda kasadan kuryedeki tüm siparişler “Kurye Hesap Raporu” üzerinden sisteme anında aktarılır.

Çekmece Açma Özelliği

Para Çekmecesi

Ayrıca nakit çekmecesi kullanıyorsanız, MeliPOS üzerinden “NAKİT” tuşuna bastığınız anda çekmecenin otomatikman açılmasını da sağlamaktadır. Bu özelliği kullanabilmeniz için kullanmış olduğunuz para çekmecesinin POS Bilgisayar, Yazarkasa POS veya Yazıcı bağlantısının olması gerekmektedir.

MeliPOS Whatsapp Bildirimi

MeliPOS Whatsapp

MeliPOS Restoran Yazılımının önemli özelliklerinden biridir. Paket servis siparişi veren müşteriye ait sipariş bilgilerinin, sipariş yola çıkarken seçtiğiniz kuryenin cep telefonunda bulunan Whatsapp hattına gönderilmesini sağlar. Bu özelliğin kullanılabilmesi için bilgisayarınızda Whatsapp Web uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.

Bu özellik sayesinde siparişin müşterilere çok daha doğru ve hızlı biçimde teslim edilmesi sağlanır. Hatta yazıcıdan çıktı almaya dahi gerek kalmayacağı için kağıt israfının da önüne geçilmesi sağlanmış olur.

Kuryenin cep telefonuna gönderilen iletide siparişe ait tüm bilgiler yer almaktadır. Müşterinin adı soyadı, sipariş içeriği ve tutarıyla birlikte adresine ait konum bilgisi de yer almaktadır. Böylece kuryenin müşteri adresine daha kısa sürede ulaşması da sağlanır. Ayrıca kuryeden hesap alırken uygulama ve telefondaki sipariş mesajlarıyla karşılaştırma yaparak kolayca kontrol edebilirsiniz. Sürekli kağıt harcamak, sipariş fişinin kaybolması gibi olumsuzlar da yaşanmaz.

#

Comments are closed