MELİPOS SIRAMATİK

MeliPOS Restoran Yazılımının standart özellikleri dışında işletmenizdeki iş süreçlerini kolaylaştıran tamamen ücretsiz bazı ekstra özellikleri de bulunmaktadır…

MeliPOS Sıramatik

MeliPOS Sıramatik özelliği sayesinde özellikle self servis çalışan restoranlarda hazır olan siparişlerin müşterilere ekran üzerinden bildirilmesi sağlanır.

Müşteriden sipariş alındığında yazıcıdan çıkan fiş üzerinde sipariş numarası da bulunur. Hazır olan siparişler uygulama üzerinden onaylandığı anda sisteme bağlı olan ekstra monitör veya TV ekranında hazır olan siparişin numarası görüntülenir. Aynı zamanda sesli uyarı da yapar. Bu sayede müşteri sipariş teslimat noktasından hazır olan siparişini teslim alabilir.

MeliPOS Sıramatik özelliği kasada uzun kuyruklar oluşmasını engeller. Siparişlerin daha hızlı ve doğru biçimde müşterilere teslim edilmesini sağlar.

MeliPOS Müşteri Ekranı

MeliPOS Müşteri Ekranı

MeliPOS Müşteri ekranı ile sırada sipariş vermek veya ödeme yapmak için kasa önünde bekleyen müşterilere firmanıza özel sunumlar veya ürün-menü tanıtımları yapabilirsiniz. Şayet arkasında 2. müşteri ekranı olan POS Bilgisayarınız varsa sipariş aşamasında müşteriye dönük olan bu ekrandan otomatik bildirimler yapılabilir.

MeliPOS Müşteriye Sipariş Tutarı Gösterir

Kasada siparişi veren ve ödeme yapacak müşteriye siparişin detaylarıyla birlikte toplam tutar da gösterilir. Bu amaçla mevcut bilgisayarınıza ilave bir ekran da bağlayabilirsiniz. Böylece müşteriniz vermiş olduğu siparişin detaylarını da görebilir.

Çekmece Açma Özelliği

Ayrıca nakit çekmecesi kullanıyorsanız, MeliPOS üzerinden “NAKİT” tuşuna bastığınız anda çekmecenin otomatikman açılmasını da sağlamaktadır. Bu özelliği kullanabilmeniz için kullanmış olduğunuz para çekmecesinin POS Bilgisayar, Yazarkasa POS veya Yazıcı bağlantısının olması gerekmektedir.

MeliPOS Whatsapp Bildirimi

MeliPOS Whatsapp
MeliPOS Whatsapp Eklentisi

MeliPOS Restoran Yazılımının önemli özelliklerinden biridir. Paket servis siparişi veren müşteriye ait sipariş bilgilerinin, sipariş yola çıkarken seçtiğiniz kuryenin cep telefonunda bulunan Whatsapp hattına gönderilmesini sağlar. Bu özelliğin kullanılabilmesi için bilgisayarınızda Whatsapp Web uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.

Bu özellik sayesinde siparişin müşterilere çok daha doğru ve hızlı biçimde teslim edilmesi sağlanır. Hatta yazıcıdan çıktı almaya dahi gerek kalmayacağı için kağıt israfının da önüne geçilmesi sağlanmış olur.

Kuryenin cep telefonuna gönderilen iletide siparişe ait tüm bilgiler yer almaktadır. Müşterinin adı soyadı, sipariş içeriği ve tutarıyla birlikte adresine ait konum bilgisi de yer almaktadır. Böylece kuryenin müşteri adresine daha kısa sürede ulaşması da sağlanır. Ayrıca kuryeden hesap alırken uygulama ve telefondaki sipariş mesajlarıyla karşılaştırma yaparak kolayca kontrol edebilirsiniz. Sürekli kağıt harcamak, sipariş fişinin kaybolması gibi olumsuzlar da yaşanmaz.