MeliPOS Nedir ?

MeliPOS Restoran Yazılımı kullanım kolaylığı ve sahip olduğu özelliklerin yanında sorunsuz çalışan bir uygulamadır.  2011 Yılından beri güncellenmektedir. Modüler yapısı, kullanım kolaylığı ve satış sonrası desteğe verdiğimiz önemle kısa zamanda birçok işletmenin beğenisi kazanarak seçkin referanslar edinmiş bir restoran otomasyon programıdır.

MeliPOS ile Paket Servis, Masa Adisyon ve Hızlı Satış olmak üzere 3 farklı şekilde sipariş alabilir ve bunları aynı ekrandan yönetebilirsiniz. Ayrıca Getir Yemek, Trendyol Yemek, Yemek Sepeti, Restajet gibi yemek sipariş siteleriyle yaptığımız entegrasyonlar sayesinde tüm siparişleri tek ekrandan yönetebilir ve satışlarınızı MeliPOS’a anında aktarabilirsiniz.

POS Yazılımı

MeliPOS markasındaki POS kelimesi, “Point Of Sale” yani satış noktası anlamına gelir. Genelde Restaurant, Cafe, Bar, Market ve benzeri işletmelerde kullanılır. POS Sistemleri ve özel yazılımı sayesinde işletmenizin tüm kontrolünü kolaylıkla sağlayabilirsiniz.MeliPOS Restoran Yazılımı kullanım kolaylığı ve sahip olduğu özelliklerin yanında sorunsuz çalışan bir uygulamadır.

 MeliPOS sayesinde bilinçli veya bilinçsiz yapılan hataları önlemekle kalmayıp siparişlerin doğru ve hızlı biçimde hazırlanıp sunulmasıyla konukların hizmet ve fiyat standardına olan güveni artacağından kazancınız da yükselecek ve sisteme ödediğiniz bedeli kısa sürede amorti edeceksiniz.

Müşteriden siparişin alınması, üretilmesi, servis edilmesi ve ödemenin alınması belli bir düzen içinde ve en hızlı şekilde gerçekleşir. Bu sayede; Daha çok müşteriye sadece gerekli sayıda eleman ile en kaliteli ve en hızlı hizmeti sunmanızı sağlar. Bu da hizmet kalitesini artırır.

MeliPOS | Kaçakları önler!

Müşteriye sunulan ancak belli ya da belirsiz sebeplerle ücreti alınmayan ürünler kaçak ürünlerdir. Bu tür kaçakların artması kazancı düşürür. MeliPOS kullanarak tüm satılan ürünleri sisteme girer ve sipariş noktalarından çıkmasını sağlarsınız. Böylece kaydolan her ürün belli bir ödeme ile kapatılmak zorunda olduğundan kasıtlı ya da istemeden oluşan kaçakları önlemiş olursunuz. Bu da kazancınızı olumlu etkiler.

Adres sorma derdi yok!

MeliPOS Paket Servis Programı özellikle Paket Servis üzerine çalışan kebapçılar, dönerciler, pizza vs restoranları için geliştirilmiştir. Caller-Id Cihaz Entegrasyonu sayesinde müşterileriniz programda kayıtlı olduğu telefon ile aradığı anda ekrana tüm bilgileri gelir. (Müşteri ve Sipariş Kayıt, Arayanı Tanıma özelliği (Caller Id ile) Sipariş Yazdırma, Hesap Kapatma, Kurye Takibi ve Raporlama)

Ne istediğinizi biliyoruz

Satışlardan oluşan verileriniz ile elde ettiğiniz raporlar işletmenizin geleceği için öngörü yapabilmenizi sağlar. Satılan ya da satılmayan, karlı ya da az karlı ürünleri belirleyebilmek, az ya da çok satış yapan personelinizi tespit edebilmenizi ve bunun gibi ihtiyacınız olan birçok veriyi göz önüne çıkarmanızı sağlar. Bu da işletmenizle ilgili kararlar almanızı ve verimliliği artırmanızı sağlar.

Satış raporları cebinizde

MeliPOS tüm siparişleri, iptalleri, nakit-kredili satışları, ticket hesaplarını, açık çekleri ve kasa durumunu anlık olarak rapor ederek kullanıcının e-posta adresine veya varsa web üzerinde bilgilerinin kayıtlı olduğu üyelik hesabına göndermektedir. Bu bilgiler aynı zamanda gün sonu raporu alındığında da yine otomatikman gönderilmektedir. Her yetkili, internet erişimi olan cihazından kendisine tanımlanan kullanıcı adı ve parolasıyla giriş yaparak son durum raporunu inceleyebilir. Ayrıca gün sonu raporları yönetici e-posta adresine de gönderilir.

MeliPOS Mobile

MeliPOS Android Client

MeliPOS Android Adisyon

Android cihazlar için geliştirdiğimiz Android Adisyon Programıyla cep telefonu veya tablet kullanarak masa başında sipariş alabilirsiniz. Android cihazdan girilen siparişler anında kasadaki ana bilgisayara ve mutfak, fırın, bar gibi sipariş yazıcılarına gönderilir.

Yazılımı emsallerinden ayıran en büyük özelliği itinayla hazırlanmış ve kullanımı son derece kolay olan tasarımıdır.

MeliPOS Restoran Yazılımı sayesinde Sipariş ve Adisyon sisteminin hızlandırılması, garsonların daha verimli çalışmasını, müşterilere daha hızlı hizmet verilebilmesini sağlamaktadır.

Sistemde, müşteri siparişleri merkezi bir bilgisayar, dokunmatik ekranlı bilgisayar, avuç içi el terminali, cep telefonu  veya tablet PC kullanılarak toplanır. Alınan siparişler kablolu veya Kablosuz (WIFI) ağ üzerinden ana bilgisayara aktarılır. Ana bilgisayar sisteminde yiyecek, içecek veya tanımlanmış departmanlar olarak ayrılan siparişler mutfak, bar, barista gibi ilgili birimlerde bulunan yazıcılara otomatikman gönderilir.