Restoran Otomasyon Sistemi, restoran yönetimiyle ilgili tüm süreçlerin kontrol altında tutulması amacıyla kullanılan donanım ve yazılımların bütününden oluşmaktadır.

Yiyecek-İçecek sektörünü konu olan restoran işletmeciliği popüler olduğu kadar birbirine entegre birçok sürecin devamlı izlenerek kontrol edilmesi gereken zorlu sektörler arasındadır. Malzeme alımları, stok ve kasa kontrolü, sipariş sistemi, adisyonlar, müşteri kayıtları, personel yönetimi, faturalar, cari hesaplar, genel giderler ve ödemelerin takibi gibi tüm süreçlerin manuel olarak takip edilmesi oldukça zordur.

Bu nedenle kapasitesi ve iş hacmi ne olursa olsun günümüzde her restoran işletmesinin kendine uygun bir otomasyon sistemi kullanması zorunlu hale gelmiştir. İşletme içinde sağlanan entegrasyon sayesinde tüm bu süreçlerle birlikte müşterilere daha düzgün ve hızlı hizmet verilmesi, bilinçsizce veya kasten yapılan kayıp ve kaçakların da önlenmesi sağlanmaktadır.

Özelleştirilebilir Çözüm Olmalı

Her işletmenin çalışma şekli farklıdır. Neticede 10 metrekarelik 3-5 masadan oluşan bir çiğ köfte dükkanıyla 5 katlı 8 bölümlü bir restoranın konsepti tabiki aynı olamaz. Ancak kapasitesi ne olursa olsun her restoranın kendine göre bir sistemi olması gerekir. Neticede 10 metrekarelik bir dükkan günde 500-1000 adet sipariş de alıyor olabilir. Bu sebeple özellikle paket servis ağırlıklı çalışan bir restoranın, telefonla her gün sipariş veren müşterilerini kayıt etmiyor olması ve her siparişte tekrar isim-adres almak zorunda kalması müşteri memnuniyeti açısından da büyük olumsuzluk yaratır. Aynı şekilde masa servisi olan restoranlarda da masa yanında elle veya sözle alınan siparişlerde her türlü yanlışlığın olması kaçınılmazdır. Özellikle garson-mutfak-kasa üçgeninde entegrasyon şarttır.

Restoran Otomasyon | Cihazların seçimi…

İşte tüm bu senaryolar dikkate alındığında artık her restoranın kendine göre bir sisteme sahip olması gerektiği aşikardır. Bu doğrultuda gerekli ürünler donanımlar ve yazılımlardır. Restoran otomasyon sisteminde gerekli donanımlar bilgisayarlar, dokunmatik ekranlar, tabletler, el terminali veya akıllı telefonlar, adisyon hesap yazıcıları, mutfak sipariş yazıcıları, yazarkasa-pos gibi cihazlardan oluşmaktadır. Yazılım ise restoran sistemini oluşturan en önemli bileşendir. Çünkü tüm işlemler yazılım kullanılarak yapılmaktadır. Restoran yazılımı ne kadar özellikli ve kullanışlı olursa süreci kontrol etmek de kolaylaşır.

MeliPOS Restoran Otomasyon Programı, her işletmeye uygun yapısıyla tüm bu süreçleri kolayca yönetmenizi sağlayacak özellikleri içeren modüllerden oluşmaktadır. Restoran Otomasyon Sistemiyle ilgili her türlü konuda bizden bilgi, fiyat teklifi ve destek alabilirsiniz. Dokunmatik POS Bilgisayarlar, Adisyon ve Mutfak Sipariş Yazıcıları, Paket Servis Sistemi, Caller ID, Garson El Terminalleri, Yazarkasa-POS Cihazları ve daha fazlası için bize ulaşın…

SİSTEMİN DETAYLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN…

Comments are closed